Porady

Nasi Eksperci

Opisujemy problemy techniczne najczęściej spotykane na budowie oraz omawiamy rózne produkty i materiały budowlane, tutaj wypowiadają się współpracujący z nami eksperci.

close

Jest ,,coś,, w stylu industrialnym, że często marzeniem o własnym mieszkaniu jest zamieszkanie w lofcie. Duże, otwarte przestrzenie, dobre światło, prosta forma, to bardzo się podoba. Niestety tych prawdziwych obiektów pofabrycznych, do tej pory niewykorzystanych zostało niewiele, a szczególnie w dobrych lokalizacjach. 

close

W naszej firmie najczęściej spotykamy się z klientami , którzy odpowiedzieli sobie na to pytanie, budujemy dom.  Ale rozmowy z nimi uzmysłowiły mi jak często pojawia się takie pytanie. Oczywiście nikt nie podejmie decyzji za Państwa ale być może parę uwag jakie mam związanych z budowaniem domu lub remontem starego domu pomoże zdecydować się na budowanie lub odwrotnie podjąć decyzję o kupnie mieszkania.

close

Decyzja podjęta. Budujemy własny dom. Działka budowlana kupiona, projekt budowlany domu również i otrzymaliśmy pozwolenie na budowę .Rozpoczynamy 

close

Bardzo chętnie kupujemy cegły klinkierowe, których bogactwo faktur i kolorów zachwyca ale nie zawsze efekt po wmurowaniu jest zadawalający a najczęściej z powodu wykwitów. Wystarczy przestrzegać paru zasad murowania aby uzyskać ładnie wymurowany element z cegieł klinkierowych.

close

Od stycznia 2014 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące parametrów izolacyjności ścian przy obiektach nowo oddawanych do użytku  a jeszcze czekają nas dwie tury zaostrzenia przepisów dotyczących energooszczędności budynków .

close

Remontujemy, remontujemy. Nie tylko obiekty z przed półwiecza ale i z lat 90.  Dostrzegamy wzrost zainteresowania poprawą standardu w istniejących obiektach  a szczególnie dociepleniem oraz wymianą pokrycia dachowego . Nikogo nie trzeba przekonywać jak istotne jest ocieplenie domu. Zrobiła to prosta ekonomia. Energooszczędność to konieczność.

close

Przychodzi klient do hurtowni i pyta o blachy dachówkopodobne . Akcja w siedzibie naszej firmy w Zielonej Górze. Ma wiele wątpliwości co do jakości , ponieważ w Internecie  pojawiają się informacje, że blacha dachówkopodobna w miejscach przetłoczeń ma pocieniony rdzeń i z tego powodu gorszą wytrzymałość w tych miejscach.  

more_vert Blachy na dachy
close

Ogromnie popularne w południowej Polsce mają wielu zwolenników w całym kraju i najczęściej stosowane są blachy dachówkopodobne. Zielona Góra, Lubuskie to tereny gdzie od dawna popularna jest tzw. szwedzka blachodachówka.  

Ze względu na lekkość blachy ( ok 5kg?m2 ) bardzo polecana na remonty dachów gdzie odciążenie starej więźby dachowej jest bezcenne.

Blacha trapezowa stosowana jest na wszelkich obiektach przemysłowych i handlowych nie tylko na dach ale i elewacje, ze względu na niską cenę i prostotę montażu.

close

Prostota budowania z betonu komórkowego powoduje, że najczęściej jest wykorzystywany przez amatorów do wykonania niewielkich obiektów typu garaż czy budynek gospodarczy. Równie chętnie stosowany przez profesjonalistów, którzy doceniają jednorodność materiału a co za tym idzie wszystkie parametry ( typu izolacyjność, wytrzymałość) są jednakowe w całej strukturze bloczka oraz wyjątkową łatwość obróbki i lekkość bloczków. Nazwa potoczna to suporeks, siporeks, porobeton.  

close

Poddasza użytkowe czy to powstałe podczas remontu starego domu czy budując nowy dom najczęściej wykańczane są za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Zielona Góra posiada wiele budynków gdzie można zamienić poddasze nieużytkowe na użytkowe wykorzystując suchą zabudowę. Wszyscy wiedzą jak to zrobić ale tylko profesjonalny wykonawca nie popełni błędów mających wpływ na żywotność i jakość zabudowy. Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209